A változó világhoz alkalmazkodó morális kultúra

A kultúra és építészet témát megpróbáljuk összetettebben vizsgálni. Az építészet és kultúra kapcsán kétféle témaértelmezés lehetséges: – a hagyományos, amely szerint a kultúra alapvetően szellemi meghatározottságú és lényegi területe a humán műveltség – és a változó világhoz alkalmazkodó értelmezés, amely szerint a kultúra alapvetően lelki-morális meghatározottságú és lényegi eleme a szolidaritás, a segítség. Másképp: először segítséget kell nyújtani mindazoknak akiknek esélyük sincs a szellemi kultúrával való találkozásra, ahhoz, hogy egyszer majd legyen esélyük erre a találkozásra. Meghívott vendégeink mind ezt a második értelmezést fogják a saját példájukkal megvilágítani.

Házigazda: Cságoly Ferenc

• Az archívumból: Gulácsy – álom és valóság (Gergely Zsuzsa, Horváth Roberta, Kardos Gábor, Markó András)

Bemutatkozó hallgatók:

• Tatár Balázs
  • Fenes Tamás
  • Németh Krisztina

Meghívott vendégek:

• Láris Barnabás: Egyetemi nyári táborok
  • Antal Gabriella, Borzsák Veronika, Tánczos Tibor, Varga Piroska: Borsod 2050 – Hajrá ipari táj!
  • Dimitrijevic Tijana: Magdolna negyed
  • Kemes Balázs: Finomhangolás – perbáli gyermekotthon

Kamarai pontok: MÉK, 1 kredit alkalmanként (2013/261)

az alkalom összefoglalója (készítette a Képkocka csoport):

Az első konferencianap videófelvétele:

old.kozep.bme.huwp-content/uploads/2013/09/mesterkurzus-meghivo-02-copy.jpg