Aquincum elfogulatlan szemmel – tanszéki kutatás

A Középülettervezési Tanszék kreatív alkotói kutatását bemutató kiadvány elkészült, annak digitális változata most letölthető!

Aquincum elfogulatlan szemmel

Történeti alapok
új kontextusok

A Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetem Építészmérnöki Kar Középülettervezési Tanszék kreatív alkotói kutatása, 2016

aqu 2016

a kiadvány pdf-ben itt letölthető

a nyomtatott példány (a letölthető pdf-nél jobb minőségű képanyaggal) a tanszéki és a központi könyvtárban is olvasható!

A BME Középülettervezési Tanszékének negyedéves építész hallgatói, tanáraik vezetésével, az Aquincumi Múzeum régész és történész szakembereivel és a kerület építészeti vezetőivel együttműködve gondolkodtak a városrész 21. századi jövőjéről.

Az Aquincumi Múzeumban és a FUGA Építészeti Központban rendezett, nagy érdeklődéssel kísért kiállításokon fogalmazódott meg egy tanulmánykötet gondolata, amely szélesebb közönség számára is hozzáférhetővé tenné az elkészült terveket, összefoglalná azok legfontosabb javaslatait és összevetné mindezeket a területtel foglalkozó régész és történész szakemberek gondolataival, tanulmányaival. A hallgatók 5-6 fős csoportokban dolgoztak ki közös beépítési javaslatokat és a város szerkezeti összefüggésektől jutottak el a konkrét épületek megtervezéséig. Az idáig vezető úton az építésznek a társadalomban elfoglalt helyét, cselekvési lehetőségeit is megvizsgálhatták. A félév nyitott kimenetelű volt és a tanszék oktatói számára is kísérleti terepül szolgált: mit is értünk tervezés alatt és azt hogyan kellene tanítanunk, kommunikálnunk?

Sugár Péter DLA építész, tantárgyfelelős

Kiadó
Épülettervezés Oktatásáért Alapítvány

Szerkesztők
Sugár Péter DLA, Somogyi Krisztina, Karácsony Rita
Könyvterv: Polgárdi Ákos
Tördelés: Polgárdi Ákos, Karácsony Rita

Nyomda
Digitalpress Digitális Nyomda Kft.

Betűtípus
Menoe Grotesque (tervező: Katyi Ádám)

ISBN 978-963-12-5000-8