Nemzetközi rajzpályázat

Drawing of the year 2013

[nem teljes fordítás] Az Aarhus Építészeti Iskola, a Dán Kulturális Intézet és az SHL építésziroda ‘Drawing of the Year 2013’ címmel rajzpályázatot hirdet építészhallgatóknak:

A nemzetközileg elismert tagokból felálló zsűri olyan rajzokat kíván díjazni, amelyek az építész esztétikai és konceptuális megközelítését a rajz általi párbeszédként mutatják be – magán a rajz médiumán keresztül. A rajz a gondolatok és álmok kifejeződésének, átadásának médiuma. Meg kell hogy szólítsa, csodálatba kell hogy ejtse a szemlélőt, párbeszédre kell hogy hívja a holnap építészetéről. A mottónk: „A megragadó építészet” (Engaging Through Architecture) – az építész aktív társadalmi szerepvállalásának hangsúlyozásával.

Pályázók
Minden, nemzetközileg elismert építészképző iskola diákja részt vehet a pályázaton – beleértve a PhD hallgatókat is. Kézi, digitális és vegyes rajzok is nevezhetnek.

Méret
A rajz maximális mérete 100 x100 cm.

Határidő
December 5.