Finn kitüntetés Kaszás Károly tanár úrnak

A Finn Nagykövetségen a függetlenség napjához kapcsolódóan Pasi Tuominen nagykövet idén is díszvacsorát adott a Finn Oroszlán és a Fehér Rózsa lovagrend kitüntetettjeinek, így Kaszás Károly DLA, Ybl-díjas építésznek, tanszékünk nyugalmazott oktatójának is. Gratulálunk!

A Finn Oroszlán érdemrendet 1942-ben alapították és odaítéléséről a mindenkori finn köztársasági elnök dönt. Kaszás Károly a finn építészet népszerűsítéséért kapta a Finn Oroszlán lovagrend érdemkeresztjét, amit negyven éve töretlen lelkesedéssel végez a Műegyetemen, szakmai fórumokon és civil szervezetek meghívására. A 70-es évektől foglalkozik a környezetvédelemmel kapcsolatos feladatok oktatásban való érvényesítésével. A finn és a japán építészettel való elmélyült kutatásait is az épített környezet tanulmányozásába illesztette. DLA és habilitációs disszertációinak témája a kortárs finn építészet értékelése volt. A budapesti Finn Nagykövetség támogatásával a Műegyetem aulájában több kiállítást szervezett finn építészek és magyar hallgatók részvételével.

A negyven év alatt összegyűlt gondolatait a kortárs finn építészetről szóló könyvében foglalta össze, ami hamarosan a TERC Szakkönyvkiadó gondozásában jelenik meg. (az építészfórum híre nyomán)