Hauszmann-díj 2015 – a díjazottak

A díjra 2015-ben 47 jelölés érkezett, közülük választotta ki egy jeles építész személyiségekből álló testület a díjazottakat – akiknek ezúton is gratulálunk!

hauszmann-2015 480

Az alábbiakban Balázs Mihálynak, a Hauszmann-díj kurátorának az átadáson elhangzott beszéde olvasható:

Hauszmann-díj átadás_BME_2015

Tisztelt Hölgyeim és Uraim!

Az Építészmérnöki Kar dékánja 2003-ban saját diplomadíjat alapított, melyet egykori építész professzoráról, Hauszmann Alajosról nevezett el. A díjért azok a fiatal építészek versenyezhetnek, akik diplomatervüket az adott tárgyévben sikeresen védték meg a Műegyetemen.

Évek során a Hauszmann-díj igen rangos elismeréssé vált, nagy megbecsülést váltott ki az építész hallgatók körében és értékes szakmai trófeaként tartja számon az építésztársadalom is.

A díj mindenek előtt a hallgatók egyetemi éveik alatt nyújtott szellemi teljesítményének elismerése. Személyes siker, ami mögött rengeteg munka és kitartás húzódik, de ami mögött sok-sok szülői, baráti, tanári támogatás is áll. Köszönet ezért a munkáért. Külön köszönet illeti mindazokat, akik vállalták a jelöléssel együttjáró fáradozást, akik bizalmukkal megtisztelték a zsűrit, diplomaterveik színvonalával emelték a díj tekintélyét.

A díjra 2015-ben 47 jelölés érkezett, közülük választotta ki egy jeles építész személyiségekből álló testület a díjazottakat. A zsűri tagjai idén Csomay Zsófia, Czigány Tamás és U. Nagy Gábor Ybl-díjas építészek voltak.

Kiemelkedő színvonalú diplomatervük elismeréseként 2015-ben Hauszmann-díjat kaptak:

• Csík Zsolt _ Urbanisztika tanszék: A békésszentandrási katolikus temető
  • Kovács Károly Lehel_Közép tanszék: Mozgás-tér, Székelyudvarhely
  • Szögi Tamás _Közép tanszék: Hági Kert – Alternatív színház, Szeged
  • Tóth Balázs_Lakó tanszék: Művészetek Háza, az irsai zsinagóga hasznosítása
  • Visy Bálint László_Rajzi tanszék: Családi borászat

Köszönöm a figyelmet. A díjazottaknak és valamennyi jelenlévő friss-diplomás építésznek szeretettel gratulálok!

Balázs Mihály építész, egyetemi tanár
a Hauszmann-díj kurátora