Monor, építőtábor – kiállítás: december 2.

biobrik kiall banner 2014

A társadalmi felelősségvállalás jegyében a BME Építőművészeti Doktori Iskolája és a Középülettervezési Tanszéke közös kutatást indított 2008-ban azzal a céllal, hogy építészeti segítséget nyújtson különböző közhasznú szervezeteknek. Az elméleti kutatások a Kar oktatóinak és doktoranduszainak vezetésével és graduális hallgatók bevonásával folynak. A munkának fontos velejárója, hogy az összegyűjtött ismeretek a gyakorlati életben is hasznosuljanak, ezért a kutatásokhoz kapcsolódóan számos kis léptékű épület született meg az elmúlt években.

Az idei nyáron a Magyar Máltai Szeretetszolgálat egyik programjához kapcsolódóan a Monori Tabán Telepen építettünk egy biobrikett manufaktúrát. Az épület segítségével fűtésre és főzésre használható biobriketteket lehet készíteni, mezőgazdasági papír hulladék felhasználásával úgy, hogy a munka csak megújuló energiát igényel. A gazdasági és ökológiai szempontok mellett az építés talán legfontosabb célja a közös építés, közösségépítés, a tanítás és tanulás.

Szeretettel meghívjuk Önt és Kedves Családját a monori Tabánban épült biobrikett szárító
kiállításmegnyitójára.

A kiállítást megnyitja:
Cságoly Ferenc DLA,

a BME Építőművészeti Doktori Iskola vezetője

az esemény facebook-oldala

Időpont:
2014. december 2. 18h

Helyszín:
Magyar Építőművészek Szövetsége

1088 Budapest, Ötpacsirta utca 2.
Kós Károly terem

Kemes Balázs