Tanszéki terv 1. 2015 – egy elfelejtett egyetemkert

BME campus banner copy

A Tanszéki terv 1. tavaszi félévének programja:
(a kurzusra való felvételt a szakirányválasztás lezajlása után itt a honlapon közöljük – külön felvétel/jelentkezés nem szükséges)

egyetemkert logo 01

A 2014-es félévben a pesti dunapart lehetőségeit vizsgáltuk (tér-hullám-tér – a félév munkái a honlapon megtekinthetőek!), az idei évben átkelünk a folyó túlsó (innenső) partjára, és saját házunk táján nézünk szét.

A városban elfoglalt rendkívül hangsúlyos helyzete ellenére kihasználatlan lehetőségek soraként értelmezhető dunaparthoz hasonlóan a Központi épület közvetlen környezete is mintha csupán egy “maradék térként” megfogalmazódó, elfelejtett köztes teresedés lenne. Feladatunk a valós és lehetséges használatok, a téri szituációk elemzése és megértése, majd az erre adható építészeti válaszok megfogalmazása.

A kurzus célja a problémafeltáráson és a válaszok megfogalmazásán túl a javaslataink jól érthető, tiszta és világos feldolgozása és bemutatása: a félév hangsúlya tehát a tanszéki (kis)közösségben való együttgondolkodás, vita, párbeszéd – a hely, a probléma, a válaszok és nem utolsó sorban egymás megértése.

Az együttgondolkodás kisebb csapatokban majd egyénileg történik, a javaslatok közös értékelésével és megvitatásával, belső opponenciákkal, akár tervpályázati szituációkat is modellezve. A félév munkáit – a tavalyi évhez hasonlóan – folyamatosan dokumentáljuk.

A kurzus oktatói: Marosi Bálint, Benczúr László, Biri Balázs.