Think Global, Build Social! – kiállítás 23-án

Nagy örömmel hívunk mindenkit a Think Global, Build Social! című kiállításra, amelyen két, a tanszék égisze alatt megvalósult tábori munka (a Valkonyai Pajtaszínház és a Monori Biobrikett Szárító épülete) is bemutatkozik.

Szeretettel várunk mindenkit a FUGA Építészeti Központban 2016. március 23., 19 órakor!

facebook-esemény

think_builders_megnyito

KEDVES BARÁTUNK, PARTNERÜNK!

EZÚTON SZERETNÉNK MEGHÍVNI MAGYARORSZÁG ELSŐ SZOCIÁLIS ÉPÍTÉSZETI KIÁLLÍTÁSÁRA, AMELY NEM CSAK ÉPÍTÉSZETRŐL ÉS NEM CSAK ÉPÍTÉSZEKNEK SZÓL!

A Think Global, Build Social! olyan építészeti projektek bemutatására vállalkozik,

melyek képesek valódi változásokat generálni, közösséget építeni, hidat verni kontinensek, kultúrák és civilizációk közé. A kiállítás rávilágít arra, hogy a segítségnyújtás valódi lehetőség, illetve arra, hogy mindenki vállalhat aktív szerepet egy közösség fejlesztésében saját képességeinek, eszközeinek és lehetőségeinek megfelelően.

A magyar szekciót a Hello Wood állította össze Builders/Építők címmel, 11 hazai kísérleti építészeti projektet bemutatva, melyek a nemzetközi anyag mellett a helyi sajátosságokra, hasonlóságokra és eltérésekre irányítják a figyelmet.

A kiállítás a budapesti Goethe Intézet és a Hello Wood közös szervezésében,

a MOME — Moholy-Nagy Művészeti Egyetem és a FUGA közreműködésével, valamint a Leier és a Layher támogatásával valósul meg.

Megnyitja: Andres Lepik, a müncheni Architekturmuseum igazgatója, a Müncheni Műszaki Egyetem professzora; Michael Müller-Verweyen, a budapesti Goethe Intézet igazgatója, illetve Pozsár Péter, a Hello Wood kurátora.

Megnyitó: 2016. március 23., 19 óra

Helyszín: FUGA Építészeti Központ (1052 Bp., Petőfi Sándor u. 5.)

A kiállítás megtekinthető 2016. április 11-ig, minden nap 10.00 – 21.00 óra között.

A megnyitót követő napon, március 24-én  Andres Lepik, a nemzetközi tárlat kurátora tart nyilvános előadást a Moholy-Nagy Művészeti Egyetem auditóriumában 18 órai kezdéssel, angol nyelven.

VÁRUNK SOK SZERETETTEL!